Galavečer Podhostýnské hasičské ligy 2017 + fotogalerie

FOTOGALERIE GALAVEČERU PHL 2017

Státní svátek 17. listopad byl pro nás ve znamení pořádání již druhého ročníku Galavečeru Podhostýnské hasičské ligy, kde byly předány ceny a vyhlášeny výsledky celoročního boje o ta nejlepší umístění. Přípravy na tento slavnostní večer započaly již na začátku týdne, kdy se chystal sál a zasedací pořádek hostů. Během celého týdne pak byla řešena výzdoba sálu a všech ostatních prostor kulturního domu. Nejen na
hosty, ale i pořadatele pak čekalo jedno malé překvapení. Vzhledem k probíhající rekonstrukci a opravě prostor kulturního domu se o proti minulému ročníku rapidně změnil vzhled interiéru. Dokončovací práce probíhaly během celé doby a výsledný vzhled byl viděn až v den galavečeru.

Slavnostní předávání cen bylo zahájeno po malé technické závadě, se kterou se pořadatelé vypořádali velice dobře, asi o patnáct minut později. Celým večerem hosty provázeli moderátoři akce Jan Bělík a Lukáš Fiurášek. Oceněno bylo celkem 13 družstev z mužské a 7 družstev z ženské kategorie, dále pak kategorie nejrychlejší útok sezony mužů a žen, skokan roku, cena rady ligy a All star týmy A a B. V mužské kategorii se na pomyslnou bednu dostaly týmy mužů SDH Babice, druhé místo patřilo mužům TAG Zahnašovice a první místo si odvezli muži SDH Pravčic. V ženské kategorii to pak byly na třetím místě SDH Rymice, druhé místo SDH Špičky a prvenství si opět odvezly ženy z SDH Pravčice pod označením týmu A. Kategorii nejrychlejšího útoku sezony se zmocnily tým mužů z TAG Zahnašovice, kteří svým pokusem v Roštění s konečným časem 16:11s (PP 16:08s) dokonce vytvořili rekord PHL. Za kategorii žen to pak bylo družstvo hasiček z SDH Rymice s časem 16:13s (PP 15:93s) na soutěži v Nětčicích. Skokanem roku se pro tento rok stalo družstvo mužů z Křenovic a cenu rady ligy si odvezla zástupkyně SDH Loukov za vedení financí Podhostýnské hasičské ligy. Nakonec byla jako poslední předána ocenění členům All star týmů mužů a žen.

Ve zbytku večera byla pro hosty připravena diskotéka s bohatým občerstvením. Velké díky patří všem zúčastněným a především těm, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celého slavnostního zakončení letošní sezóny.

Jménem SDH Vítonice bych všem rád popřál krásné a klidně prožité Vánoční svátky a šťastný nový rok 2018.