Hasiči

Vítonice

Okres Kroměříž

Termíny akcí 2018

Hasičský ples SPLNĚNO - fajfka

 

27. 1.

 


Okrsková schůze SPLNĚNO - fajfka

 

4. 2.

 


Dvojboj mladých hasičůSPLNĚNO - fajfka

10. 3.

 


  Hasičská pouť na svatém HostýněSPLNĚNO - fajfka

 

28. 4.

 


Uctění památky sv. FloriánaSPLNĚNO - fajfka

 

6. 5.

 


  XX. ročník o pohár starostky obce Vítonice

3. 6.

 


 XVI. ročník "Noční hasičké soutěže"

 

4. 8.

 


 XXXIII. ročník "O pohár starosty SDH Vítonice" 

19.8.

 


 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Návštěvnost

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen

Souhrn měsíce srpna

Měsíc srpen jsme zahájili již tradičním pořádáním Noční hasičské soutěže a "Vítoňského šplóchu". Přípravy započaly již v pátek, kdy byla vytvořena zázemí pro prodej občerstevní a pro diváky. Opět jsme využili pořízený párty stan s výčepem. V sobotu přípravy pokračovaly již od brzkých ranních hodin. Naváželo se občerstvení a připravovala se trať pro soutěž "Vítoňský šplóch". Ta byla zahájena v 18 hodin. Tento rok se zúčastnilo 9 družstev mužů. Třetí místo si odvezlo domů trio pod názvem Luboměř Break 2, druhé místo patřilo domácímu týmu a první místo pro tento rok získali muži z Luboměře s označením "S". Po ukončení všech pokusů "Vítoňského šplćhu" následovala další část soutěžního večera. XIV. roční Noční hasičské soutěže byl zahájen o půl desáté večer. Novinkou tohoto ročníku byl promítaný záznam časomíry a výsledkové listiny před vchodem do kulturního domu. V kategorii žen se zůčastnilo celkem 8 družstev. Třetí místo si domů odvezly hasičky z Brusného s označením "A" s časem 22:60s na pravém terči (LT 22:39s), druhé místo vybojovaly ženy z Loukova s časem 21:34s na levém terči (PT 21:33s) a první místo získaly ženy z Rychlova s časem 18:84s na pravém terči (LT 18:23s). Během celého soutěžního večera bylo připraveno pro všechny zúčastněné bohaté občerstvení v podobě kuřecích a vepřových steaků, klobás, uzeného cigára nebo hranolek.

Po ukončení celé souteže následoval uklid celého areálu kulturního domu a trati.

V průběhu měsíce jsme pak uspořádali další soutěžní klání v požárním útoku. Tato soutěž byla zařazena do Podhostýnské hasičské ligy. Bohužel nám počasí nepřálo a tak z důvodu silné průtrže hrozilo úplné zrušení soutěže. Po poradě a hlasování rady PHL bylo rozhodnuto, že soutěž bude pokračovat. Jindy velice rychlá a oblibená trať pro svůj pevný asvaltový povrch se změnila ve velice problematickou a náročnou dráhu. Na povrchu se velice rychle tvořily velké kaluže způspbené hustými provazy deště a to i přes neustálé rozmetání a shrnování vody z asvaltu. Hadice se staly težší a většině týmů nadělaly nemálo storostí. Z travnatého doběhu k terčům se po pár pokusech stalo rozbahněné kluziště. Bylo více než jasné, že tento rok nebudou padat tak skvělé časy, na které jsme na této trati zvyklí. V průběhu soutěže pak déšť postupně ustával.

Tohoto ročníku se nakonec zúčastnilo celkem 21 družstev mužů a 11 družstev žen. V kategorii mužů zvítězilo družstvo z Mladcové s časem 18:31s na levém terči (PT 17:83s), na druhém místě skončili muži z Pravčic s časem 18:41s na pravém terči (LT 17:35s) a třetí místo si domů odvezli hasiči z Ludslavic s časem 19:06s na pravém terči (LT 18:71s). Naše družstvo mužů se umístilo na devátém místě s časem 22:03s na levém terči (PT 20:81s). V kategorii žen získaly první místo hasičky ze Špiček s časem 19:08s na levém terči (PT 17:24s), druhé místo patřilo ženám z Nětčic s časem 19:17s na pravém terči (LT 18:88s) a třetí místo si domů odvezlo družstvo žen z Bílan s časem 19:80s na levém terči (PT 19:34s).

Po ukončení celé soutěže nás opět čekal úklid celého areálu, všech stanů a pořadatelského zázemí. Pro tento rok to byla poslední pořadaná soutěž. Nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročníky a věřit, že budou alespoň ze strany počasí lepší než byl tento. Za sbor dobrovolných hasičů Vítonice bych chtěl poděkovat všem sponzorům, obci Vítonice a všem, kteří se podíleli na přípravě a celkové organizace a zabezpeční průběhu soutěží a pořádaných akcí po celý tento rok.