Souhrn měsíce srpna

Měsíc srpen jsme zahájili již tradičním pořádáním Noční hasičské soutěže a "Vítoňského šplóchu". Přípravy započaly již v pátek, kdy byla vytvořena zázemí pro prodej občerstevní a pro diváky. Opět jsme využili pořízený párty stan s výčepem. V sobotu přípravy pokračovaly již od brzkých ranních hodin. Naváželo se občerstvení a připravovala se trať pro soutěž "Vítoňský šplóch". Ta byla zahájena v 18 hodin. Tento rok se zúčastnilo 9 družstev mužů. Třetí místo si odvezlo domů trio pod názvem Luboměř Break 2, druhé místo patřilo domácímu týmu a první místo pro tento rok získali muži z Luboměře s označením "S". Po ukončení všech pokusů "Vítoňského šplćhu" následovala další část soutěžního večera. XIV. roční Noční hasičské soutěže byl zahájen o půl desáté večer. Novinkou tohoto ročníku byl promítaný záznam časomíry a výsledkové listiny před vchodem do kulturního domu. V kategorii žen se zůčastnilo celkem 8 družstev. Třetí místo si domů odvezly hasičky z Brusného s označením "A" s časem 22:60s na pravém terči (LT 22:39s), druhé místo vybojovaly ženy z Loukova s časem 21:34s na levém terči (PT 21:33s) a první místo získaly ženy z Rychlova s časem 18:84s na pravém terči (LT 18:23s). Během celého soutěžního večera bylo připraveno pro všechny zúčastněné bohaté občerstvení v podobě kuřecích a vepřových steaků, klobás, uzeného cigára nebo hranolek.

Po ukončení celé souteže následoval uklid celého areálu kulturního domu a trati.

V průběhu měsíce jsme pak uspořádali další soutěžní klání v požárním útoku. Tato soutěž byla zařazena do Podhostýnské hasičské ligy. Bohužel nám počasí nepřálo a tak z důvodu silné průtrže hrozilo úplné zrušení soutěže. Po poradě a hlasování rady PHL bylo rozhodnuto, že soutěž bude pokračovat. Jindy velice rychlá a oblibená trať pro svůj pevný asvaltový povrch se změnila ve velice problematickou a náročnou dráhu. Na povrchu se velice rychle tvořily velké kaluže způspbené hustými provazy deště a to i přes neustálé rozmetání a shrnování vody z asvaltu. Hadice se staly težší a většině týmů nadělaly nemálo storostí. Z travnatého doběhu k terčům se po pár pokusech stalo rozbahněné kluziště. Bylo více než jasné, že tento rok nebudou padat tak skvělé časy, na které jsme na této trati zvyklí. V průběhu soutěže pak déšť postupně ustával.

Tohoto ročníku se nakonec zúčastnilo celkem 21 družstev mužů a 11 družstev žen. V kategorii mužů zvítězilo družstvo z Mladcové s časem 18:31s na levém terči (PT 17:83s), na druhém místě skončili muži z Pravčic s časem 18:41s na pravém terči (LT 17:35s) a třetí místo si domů odvezli hasiči z Ludslavic s časem 19:06s na pravém terči (LT 18:71s). Naše družstvo mužů se umístilo na devátém místě s časem 22:03s na levém terči (PT 20:81s). V kategorii žen získaly první místo hasičky ze Špiček s časem 19:08s na levém terči (PT 17:24s), druhé místo patřilo ženám z Nětčic s časem 19:17s na pravém terči (LT 18:88s) a třetí místo si domů odvezlo družstvo žen z Bílan s časem 19:80s na levém terči (PT 19:34s).

Po ukončení celé soutěže nás opět čekal úklid celého areálu, všech stanů a pořadatelského zázemí. Pro tento rok to byla poslední pořadaná soutěž. Nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročníky a věřit, že budou alespoň ze strany počasí lepší než byl tento. Za sbor dobrovolných hasičů Vítonice bych chtěl poděkovat všem sponzorům, obci Vítonice a všem, kteří se podíleli na přípravě a celkové organizace a zabezpeční průběhu soutěží a pořádaných akcí po celý tento rok.