XVIII.ročník soutěže mladých hasičů

V neděli 5.6. 2016 jsme uspořádali již XVIII.ročník "O pohár starostky obce Vítonice", která byla zařazená do "Středomoravského poháru mládeže". Přípravy započaly už v sobotu dopravou občerstení a stavbou stánků. V den soutěže byla zabezpečena trať pro hladký průbeh celého soutěžního dne. Kolem půl desáté se začala sjíždět první soutěžní družstva. Soutěž byla zahájena tradičním slavnostním nástupem, kde byli představeni rozhodčí disciplíny. Tohoto klání se zůčastnilo celkem 16 družstev v kategorii mladších a 11 družstev v kategorii starších žáků. V kategorii mladších žáků zvítezilo družstvo Dřevohostic s časem 16:67s na pravém terči (LT 15:97s), druhé místo obsadili mladší žáci z Tečovic s časem 16:72s na pravém terči (LT 16:50s) a třetí místo vybojovali mladší žáci z Rusavy s časem 17:63s na levém terči (PT 17:31s). Cenu za nejrychlejší sražený terč získal levý proud Dřevohostic (15:97s), druhé místo si odvezl opět levý proud z Rymic (16:06s) a třeti místo získal opět levý proud a to z Tečovic (16:50s). V kategorii starších žáků zvítězilo družstvo Rackové s časem 14:35s na pravém terči (LT 14:22s), druhé místo vybojovali hasiči z Štítné nad Vlaří s časem 14:99s na pravém terči (LT 12:55s) a třetí místo si domů odvezli hasiči z Vrbky s časem 15:67s na levém terči (PT 15:23s). Naše družstvo starších žáků obsadilo sedmé místo s časem 21:12s na levém terči (PT 19:98s). I v této kategorii byli vyhodnoceni nejlepší proudaři. První místo získalm zaslouženě levý terč z Štítné nad Vláří (12:55s), druhé místo patřilo pravému terči z Tečovic (14:05s) a třetí místo si domů odvezl levý proud z Rackové (14:22s). Soutěž byla ukončena opět slavnostním nástupem, kde bylo vyhlášeno celkové vyhodnocení soutěže a předány ceny.

Novinkou toho ročníku byl nový párty stan zakoupený sborem pro zabezpečení diváckého zázemí před nepřízni počasí na všech pořádaných akcích.

Výsledková listina je ke stažení ZDE

Celé fotogalerie:

Hasiči Vítonice