Recyklujte s hasiči 2016 + sběr železa

V sobotu 2. dubna 2016 proběhne od 9:30 hodin sběr vysloužilých elektrospotřebičů, autobaterií a starého železa. Jedná se o akci v rámci programu "Recyklujte s hasiči", do kterého se náš sbor tento rok opět zapojil. Tento sběr bude předcházet pravidelnému svozu nebezpečného a velkoobjemového odpadu pořádanému každoročně na jaře a na podzim.

Od 9 hodin budou členové našeho sboru objíždět obec a sbírat vysloužilé spotřebiče, nebo můžete spotřebiče odevzdat v hasičské zbrojnici. Na požádání samozřejmě pomůžeme s vystěhováním spotřebičů z vaší domácnosti. Sběr se týká všech elektrospotřebičů, od fénů, přes mikrovlnnou troubu, sporák až po lednici a mrazák.

O projektu

Sbor dobrovolných hasičů organizuje sběrnou akci a za vysloužilé elektrospotřebiče dostává finanční odměnu. Zúčastnit se mohou všechny sbory dobrovolných hasičů.

Jak to funguje?

Po sečtení sesbíraných kusů vysloužilých elektrospotřebičů a při splnění stanovené minimální objednávky, nahlásí zástupce SDH tyto počty telefonicky na infolinku nebo vyplní objednávku svozu v sekci Objednání svozu na stránkách www.recyklujteshasici.cz. Poté je tato informace předána svozové firmě. Při předávání zpětně odebraného elektrozařízení svozové firmě, je dopravce povinen zapsat do objednávkového formuláře celkový počet předaných elektrozařízení a zástupce SDH je povinen tento objednávkový formulář přepravci potvrdit svým podpisem. Do 20. dne měsíce následujícího ode dne sběru je na adresu kontaktní osoby uvedené v registračním formuláři zaslána poštovní poukázka B s finanční odměnou pro SDH.

Akci provádí firmy ELEKTROWIN  a.s. a ASEKOL s.r.o. ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. ELEKTROWIN  a.s. a ASEKOL s.r.o.jsou neziskově hospodařící společnosti . Byly založeny jako provozovatelé kolektivního systému zaměřeného na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů. ELEKTROWIN je největším kolektivním systémem v ČR a od svého založení v r. 2005 již zrecykloval více než 160 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Sběrnou síť tvoří na 1400 sběrných dvorů ve více než 950 městech a obcích, skoro 2600 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 3500 obcích. ASEKOL s více než 12 500 sběrnými místy provozuje nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. Další tisíce sběrných míst vznikly díky instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. V roce 2012 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,63 kg elektroodpadu a v roce 2013 tak dosáhne 100 000 tun recyklovaného množství elektrozařízení.