Hasiči

Vítonice

Okres Kroměříž

Termíny akcí 2018

Hasičský ples SPLNĚNO - fajfka

 

27. 1.

 


Okrsková schůze SPLNĚNO - fajfka

 

4. 2.

 


Dvojboj mladých hasičůSPLNĚNO - fajfka

10. 3.

 


  Hasičská pouť na svatém HostýněSPLNĚNO - fajfka

 

28. 4.

 


Uctění památky sv. FloriánaSPLNĚNO - fajfka

 

6. 5.

 


  XX. ročník o pohár starostky obce Vítonice

3. 6.

 


 XVI. ročník "Noční hasičké soutěže"

 

4. 8.

 


 XXXIII. ročník "O pohár starosty SDH Vítonice" 

19.8.

 


 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Návštěvnost

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Zahájení hasičské sezony 2015

Letošní rok jsme započali tradiční valnou hromadou, která se konala v sobotu 10. ledna. Mimo každoročního přednesení plánu práce, pořádaných akcí a udělování vyznamenání se tentokrát volilo i obsazení výboru SDH Vítonice pro rok 2015 - 2020. Pro toto období byl starostou sboru zvolen Bělík Josef, náměstkem starosty Pecha Pavel a velitelem pak Pecha Jan. Kompletní obsazení výboru můžete shlédnout ZDEDalší částí valné hromady bylo jmenování členů zásahové jednotky starostou sboru. Velitelem jednotky byl jmenován Pecha Jan, velitel zásahového družstva a strojník Bělík Jan, velitel družstva Novák pavel, strojník Novák Jaromír a hasičem jednotky byli jmenováni Fiurášek Lukáš, Ludka Stanislav, Trchalík Pavel Ing., Bělík Josef, Zdráhala Miroslav, Severa František, Heryán Leoš, Lujka Pavel, Novák František a Zdráhala Radim.

V únoru jsme uspořádali dvě akce, tradiční Vodění medvěda po návsi za doprovodu masek a živé hudby a XI. ročník Dvojboje mladých hasičů. Tohoto ročníku se zůčastnilo celkem 4 družstva mladších žáků, 3 družstva starších žáku, 19 jednotlivců v kategorii mladších žáků, 14 jednotlivců v kategorii starších žáků a 4 jednotlivci v kategorii vedoucích. V kategorii jednotlivců se soutěžilo pouze v uzlové štafetě. Celý článek z tohoto klání včetné výsledkových listin i z předchozích ročníků je k náhlédnutí ZDE.

Již druhým rokem se účastníme akce "Recyklujte s hasiči", která proběhla na začátku dubna. Jedná se o sběr vysloužilých elektrospotřebičů a autobaterií, za které pak náš sbor pak dostává finanční odměnu. Všem, kteří přispěli svými starými nebo nepoužitelnými elektrozářízeními našemu sběrnému týmu, děkujeme. Více o této akci se můžete dočíst ZDE nebo přímo na stránkách projektu "Recyklujte s hasiči". Na konci dubna se naši členové zúčastnili Hasičské poutě na svatém Hostýně.

10. května jsme uctili památku sv. Floriána mší svatou v místním kostele a položením věnců u pomníku padlých z obou světových válek. Po té probéhlo v kulturním domě malé občerstvení.

Soutěžní sezonu jsme zahájili 18. dubna na soutěži "O Velikonoční pohár SDH Vsetín - město" v areálu atletického stadionu Vsetín - Jasenice. S výsledným časem 16:397 s na levém terči (PT 15:724 s) jsme se umístili na 24. místě. Na začátku května jsme se účastnili okrskového kola v Podhradní lhotě, kde jsme vybojovali první místo a možnost reprezentace okrsku na okresním kole v Hulíně, které se koná 7. června 2015.

10. května jsme se účastnili hasičské soutěže v Brusném, kde jsme vybojovali 5. místo.

Takto jsme zahájili přípravu na hasičskou sezonu a na boj o pohár Podhostýnské hasičské ligy, která začíná již tuto sobotu 23. května soutěží v Rychlově. Doufejme, že se nám bude dařit lépe než ty předchozí ročníky.