Hasiči

Vítonice

Okres Kroměříž

Termíny akcí 2018

Hasičský ples SPLNĚNO - fajfka

 

27. 1.

 


Okrsková schůze SPLNĚNO - fajfka

 

4. 2.

 


Dvojboj mladých hasičůSPLNĚNO - fajfka

10. 3.

 


  Hasičská pouť na svatém HostýněSPLNĚNO - fajfka

 

28. 4.

 


Uctění památky sv. FloriánaSPLNĚNO - fajfka

6. 5.

 


 XX. ročník o pohár starostky obce Vítonice SPLNĚNO - fajfka

3. 6.

 


 XVI. ročník "Noční hasičké soutěže"

4. 8. XXXIII. ročník "O pohár starosty SDH Vítonice" 

19.8.

 


 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Návštěvnost

Právě přítomno: 56 hostů a žádný člen

Zahájení hasičské sezony 2015

Letošní rok jsme započali tradiční valnou hromadou, která se konala v sobotu 10. ledna. Mimo každoročního přednesení plánu práce, pořádaných akcí a udělování vyznamenání se tentokrát volilo i obsazení výboru SDH Vítonice pro rok 2015 - 2020. Pro toto období byl starostou sboru zvolen Bělík Josef, náměstkem starosty Pecha Pavel a velitelem pak Pecha Jan. Kompletní obsazení výboru můžete shlédnout ZDEDalší částí valné hromady bylo jmenování členů zásahové jednotky starostou sboru. Velitelem jednotky byl jmenován Pecha Jan, velitel zásahového družstva a strojník Bělík Jan, velitel družstva Novák pavel, strojník Novák Jaromír a hasičem jednotky byli jmenováni Fiurášek Lukáš, Ludka Stanislav, Trchalík Pavel Ing., Bělík Josef, Zdráhala Miroslav, Severa František, Heryán Leoš, Lujka Pavel, Novák František a Zdráhala Radim.

V únoru jsme uspořádali dvě akce, tradiční Vodění medvěda po návsi za doprovodu masek a živé hudby a XI. ročník Dvojboje mladých hasičů. Tohoto ročníku se zůčastnilo celkem 4 družstva mladších žáků, 3 družstva starších žáku, 19 jednotlivců v kategorii mladších žáků, 14 jednotlivců v kategorii starších žáků a 4 jednotlivci v kategorii vedoucích. V kategorii jednotlivců se soutěžilo pouze v uzlové štafetě. Celý článek z tohoto klání včetné výsledkových listin i z předchozích ročníků je k náhlédnutí ZDE.

Již druhým rokem se účastníme akce "Recyklujte s hasiči", která proběhla na začátku dubna. Jedná se o sběr vysloužilých elektrospotřebičů a autobaterií, za které pak náš sbor pak dostává finanční odměnu. Všem, kteří přispěli svými starými nebo nepoužitelnými elektrozářízeními našemu sběrnému týmu, děkujeme. Více o této akci se můžete dočíst ZDE nebo přímo na stránkách projektu "Recyklujte s hasiči". Na konci dubna se naši členové zúčastnili Hasičské poutě na svatém Hostýně.

10. května jsme uctili památku sv. Floriána mší svatou v místním kostele a položením věnců u pomníku padlých z obou světových válek. Po té probéhlo v kulturním domě malé občerstvení.

Soutěžní sezonu jsme zahájili 18. dubna na soutěži "O Velikonoční pohár SDH Vsetín - město" v areálu atletického stadionu Vsetín - Jasenice. S výsledným časem 16:397 s na levém terči (PT 15:724 s) jsme se umístili na 24. místě. Na začátku května jsme se účastnili okrskového kola v Podhradní lhotě, kde jsme vybojovali první místo a možnost reprezentace okrsku na okresním kole v Hulíně, které se koná 7. června 2015.

10. května jsme se účastnili hasičské soutěže v Brusném, kde jsme vybojovali 5. místo.

Takto jsme zahájili přípravu na hasičskou sezonu a na boj o pohár Podhostýnské hasičské ligy, která začíná již tuto sobotu 23. května soutěží v Rychlově. Doufejme, že se nám bude dařit lépe než ty předchozí ročníky.