PHL Zahnašovice + pořádní noční hasičské soutěže 2014

V sobotu 2. srpna 2014 jsme se zúčastnili dalšího kola Podhostýnské hasičské ligy, kterou tentokrát pořádali hasiči ze Zahnašovic. Z důvodu zranění dvou našich členů jsme byli nuceni si vypůjčit na střed savic Kamila Sovadinu z SDH Zahnašovice a na rozdělovač Martina Sedlaříka z SDH Chropyně. Oběma tímto děkujeme za výpomoc. Náš soutěžní pokus jsme dokončili s výsledným časem 18:75s tentokrát na obou terčích. Tím jsme si vybojovali konečné dvanácté místo.

Ten samý den jsme také pořádali XII. ročník Noční hasičské soutěže v PÚ a I. ročník Vítoňského šplóchu. Přípravy jsme zahájili již v pátek, kdy byl vedle kulturního domu postaven zapůjčený párty stan. V sobotu ráno přípravy pokračovaly navážením občerstvení, stavbou stánků a přípravou trati pro Vítoňské šplóch a požární útok. Kolem 17 hodiny se začala sjíždět první soutěžní družstva. V 18 hodin byl zahájen I. ročník Vítoňského šplóchu. Jedná se o soutěž, kde vítězí družstvo, které nejrychleji vytlačí vodu na konec první hadice B, na jejímž konci je klapka s koncovým spínačem. Ta po té sepne časomíru. Tuto disciplínu vykonává tří člené družstvo. Soutěže se zúčastnilo celkem 21 družstev mužů a 4 družstva žen. První místo v kategorii mužů vybojovalo družstvo SDH Valšovice, na druhém místě se umístilo družstvo Luboměře A a třetí místo si domů odveszli hasiči z Pravčic. Náš sbor reprezentovalo jedno družstvo mužů ve složení Lukáš Fiurášek na koši, Jakub Najman na středu savic a strojník Jaromír Novák.  V kategorii žen nakonec zvítězily hasičky z Milotic nad Bečvou A, druhé místo patřilo družstvu žen pod názevm "No name" a třetí místo obsadily ženy z Milotic nad Bečvou B. První tři družstva v obou kategoriích byla odměněna pohárem a tekutou odměnou.

Po krátké pauze byla zahájena noční hasičská soutěž, které se zúčastnilo celkem 31 družstev mužů a 7 družstev žen. V kategorii mužů se na prvním místě umístili opět hasiči z Valšovic, druhé místo obsadili muži z Pravčic a třetí místo patřilo tentokrát družstvu mužů z Hluboček. Naše družstvo mužů obsadilo páté místo a výsledným časem 16:28s na levém terči (PT 15:64s). Během celého soutěžního večera probíhala také v kulturním domě rocková zábava se skupinou S.O.S. Factory.

Na druhý dne v neděli nás čekalo uklízení prostor kultirního domu a areálu kolem něj. Další ročník Noční hasičské soutěže ve Vítonicích je za námi a nezbývá nic jiného, než se těšit na ten další.

Výsledkové listiny z Vítoňského šplóchu a z Noční hasičské soutěže jsou ke stažení níže.

Fotogalerie je k nahlednutí ZDE