Hasiči

Vítonice

Okres Kroměříž

Termíny akcí 2018

Hasičský ples SPLNĚNO - fajfka

 

27. 1.

 


Okrsková schůze SPLNĚNO - fajfka

 

4. 2.

 


Dvojboj mladých hasičůSPLNĚNO - fajfka

10. 3.

 


  Hasičská pouť na svatém HostýněSPLNĚNO - fajfka

 

28. 4.

 


Uctění památky sv. FloriánaSPLNĚNO - fajfka

 

6. 5.

 


  XX. ročník o pohár starostky obce Vítonice

3. 6.

 


 XVI. ročník "Noční hasičké soutěže"

 

4. 8.

 


 XXXIII. ročník "O pohár starosty SDH Vítonice" 

19.8.

 


 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Návštěvnost

Právě přítomno: 66 hostů a žádný člen

PHL Zahnašovice + pořádní noční hasičské soutěže 2014

V sobotu 2. srpna 2014 jsme se zúčastnili dalšího kola Podhostýnské hasičské ligy, kterou tentokrát pořádali hasiči ze Zahnašovic. Z důvodu zranění dvou našich členů jsme byli nuceni si vypůjčit na střed savic Kamila Sovadinu z SDH Zahnašovice a na rozdělovač Martina Sedlaříka z SDH Chropyně. Oběma tímto děkujeme za výpomoc. Náš soutěžní pokus jsme dokončili s výsledným časem 18:75s tentokrát na obou terčích. Tím jsme si vybojovali konečné dvanácté místo.

Ten samý den jsme také pořádali XII. ročník Noční hasičské soutěže v PÚ a I. ročník Vítoňského šplóchu. Přípravy jsme zahájili již v pátek, kdy byl vedle kulturního domu postaven zapůjčený párty stan. V sobotu ráno přípravy pokračovaly navážením občerstvení, stavbou stánků a přípravou trati pro Vítoňské šplóch a požární útok. Kolem 17 hodiny se začala sjíždět první soutěžní družstva. V 18 hodin byl zahájen I. ročník Vítoňského šplóchu. Jedná se o soutěž, kde vítězí družstvo, které nejrychleji vytlačí vodu na konec první hadice B, na jejímž konci je klapka s koncovým spínačem. Ta po té sepne časomíru. Tuto disciplínu vykonává tří člené družstvo. Soutěže se zúčastnilo celkem 21 družstev mužů a 4 družstva žen. První místo v kategorii mužů vybojovalo družstvo SDH Valšovice, na druhém místě se umístilo družstvo Luboměře A a třetí místo si domů odveszli hasiči z Pravčic. Náš sbor reprezentovalo jedno družstvo mužů ve složení Lukáš Fiurášek na koši, Jakub Najman na středu savic a strojník Jaromír Novák.  V kategorii žen nakonec zvítězily hasičky z Milotic nad Bečvou A, druhé místo patřilo družstvu žen pod názevm "No name" a třetí místo obsadily ženy z Milotic nad Bečvou B. První tři družstva v obou kategoriích byla odměněna pohárem a tekutou odměnou.

Po krátké pauze byla zahájena noční hasičská soutěž, které se zúčastnilo celkem 31 družstev mužů a 7 družstev žen. V kategorii mužů se na prvním místě umístili opět hasiči z Valšovic, druhé místo obsadili muži z Pravčic a třetí místo patřilo tentokrát družstvu mužů z Hluboček. Naše družstvo mužů obsadilo páté místo a výsledným časem 16:28s na levém terči (PT 15:64s). Během celého soutěžního večera probíhala také v kulturním domě rocková zábava se skupinou S.O.S. Factory.

Na druhý dne v neděli nás čekalo uklízení prostor kultirního domu a areálu kolem něj. Další ročník Noční hasičské soutěže ve Vítonicích je za námi a nezbývá nic jiného, než se těšit na ten další.

Výsledkové listiny z Vítoňského šplóchu a z Noční hasičské soutěže jsou ke stažení níže.

 

Fotogalerie je k nahlednutí ZDE