Hasiči

Vítonice

Okres Kroměříž

Termíny akcí 2018

Hasičský ples SPLNĚNO - fajfka

 

27. 1.

 


Okrsková schůze SPLNĚNO - fajfka

 

4. 2.

 


Dvojboj mladých hasičůSPLNĚNO - fajfka

10. 3.

 


  Hasičská pouť na svatém HostýněSPLNĚNO - fajfka

 

28. 4.

 


Uctění památky sv. FloriánaSPLNĚNO - fajfka

6. 5.

 


 XX. ročník o pohár starostky obce Vítonice SPLNĚNO - fajfka

3. 6.

 


 XVI. ročník "Noční hasičké soutěže"

4. 8. XXXIII. ročník "O pohár starosty SDH Vítonice" 

19.8.

 


 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Návštěvnost

Právě přítomno: 32 hostů a žádný člen

První kolo PHL Počenice 17.5. 2014

Po tvrdé zimní a jarní přípravě jsme plni očekávání vyrazili na první soutěž letošního seriálu PHL. Liga již tradičně začíná v Počenicích nástupem družstev v 13:15 a jak to dneska probíhalo teď asi nejlíp popíšu takto:
Do Počenic jako je již naší tradicí jsme dorazili v 13:10 s vyvalenýma očima bo jsme se trošinku zdrželi v Kroměříži na okresním kole Plamenu, nástup jsme nečekaně stihli, počasí nám letos zase vypadá to vyšlo (pro šťouraly - bylo sice zataženo a po dešti, ale aspoň nepršelo - snad to vydrží než poběžíme ) a my se začali rozhlížet co je nového u našich soupeřů - znáte to, kdo má co a koho nového, kdo vypadl a kdo přibyl - Na start nastupujeme jako šestnáctí tak máme času dost, po shlédnutí asi dvou pokusů se část teamu rozhodla že si dáme kofolu a mrknem co mají dobrého na zub, aby jsme nebyli na startu hladoví. Obcházíme kolem výčepu dáváme si kofolu a já neodolám a dám si uzený bůček ( ten byl ) sice mi spolubojovníci říkají, že by před výkonem nemohli, ale sytý hladovému nevěří - že, sledujeme pěkně shora jak to probíhá, když Ondrovi zvoní telefon - volá zbytek teamu že by jsme už jaksi mohli jít chystat. Na soutěži nejsme poprvé a víme co a jak. Za pár minut jsme nachystaní a převážíme vercajk za startovní čáru, jdeme se rozběhat, zahříváme stroj a sledujeme jak se daří konkurenci - zbývají dva týmy a dem, ale kde je Ráďa ptá se někdo z kluků - to je náš béčkař - sděluji jim že se rozhodl vyměnit hřeby na tretrách, protože ty loňské už prý nevypadají dobře , dobré je to - už přichází, nese si hadici rychle ji chystá na stroj a to už doběhla patnáctka, chystáme si základnu, řadíme se na startu a plni optimismu očekáváme výstřel - bo loni jsme zde dosáhli času 18:14 a páteho místa. BUM a je odstartováno - odstartovali jsme asi dobře (nevrátil nás říkám si) a běžím, asi dva metry před základnou se rozhoduju že přibrzdím bo nevidím košařa, asi se zasukoval do startovní čáry či co áá chybka klouže to vyrovnávám přestávám brzdit, protože kolem mně právě proletěl košař a snažím se pobrat savici - povedlo se, běžíme ke kádi rvem to tam jak do psa vidly áá další chybka na botech od trávy a bláta které ulpělo na mých botách se mi nedaří brzdit chytám se kádě a zastavuji těsně před Lukáškem (košař) kterému z kádě trčí jen nohy, popadnu savici a rvu ji z vody ven za ukrutného řevu "vodááá", sešroubovávám savice a Jarek (to je náš strojník) bez zaváhání zavírá hrdlo, přidává plyn a já začínám sledovat co se děje ve předu - nejdřív základna - dobré je to nikdo tam nezůstal a tak sleduju Radima jak zkušeně natahuje béčka, zaklekává a hází anakondu (pro diváky) až to s Honzou na rozdělovači škubne, voda se žene céčkama k proudařům ( ti metou jak dyby to měli placené nebo co ) ti odhazují hadice a běží k terčům když tu nakási potvora (asi klíště) chytá Kubu za nohu a on zakopává a zkušeně vyrovnává aby si tam neustlal, oba zaklekávají a stříkají, Ondra shazuje terč 18:10, Kubu to trochu rozhodí a sestřeluje 20:33 (klíšťák zatracenej ale příště se Kuba nedá).Sklízíme vercajk, nakládáme do auta, probíráme kde byla chyba, zalejem to nejakým tým rezavým elixírem, zazdíme makrelou a razíme k domovu. Nakonec jsme obsadili 16. místo.

 

1. kolo PHL - Počenice 17.5. 2014

Výsledková listina