Hasiči

Vítonice

Okres Kroměříž

Termíny akcí 2018

Hasičský ples SPLNĚNO - fajfka

 

27. 1.

 


Okrsková schůze SPLNĚNO - fajfka

 

4. 2.

 


Dvojboj mladých hasičůSPLNĚNO - fajfka

10. 3.

 


  Hasičská pouť na svatém HostýněSPLNĚNO - fajfka

 

28. 4.

 


Uctění památky sv. FloriánaSPLNĚNO - fajfka

6. 5.

 


 XX. ročník o pohár starostky obce Vítonice SPLNĚNO - fajfka

3. 6.

 


 XVI. ročník "Noční hasičké soutěže"

4. 8. XXXIII. ročník "O pohár starosty SDH Vítonice" 

19.8.

 


 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Návštěvnost

Právě přítomno: 61 hostů a žádný člen

Pořízení nového DA

Obrázek29

Na konci roku 2013 byl pořízen z dotací Zlínského kraje a s přispěním obce Vítonice nový hasičský dopravní automobil značky Fiat Ducato 2.3. Důvod této koupě byl především zastaralá dopravní technika a vysoké provozní náklady pro potřeby zásahové jednotky a pro dopravu soutěžních družstev na hasičské soutěže. 

Obrzek2

Žádost o nový dopravní automobil byla podána 28. 11. 2012 a hejtmanem Zlínského kraje schválena 15. 5. 2013. Celý projekt měl být ukončen do 31. 10. 2013. Písemné vyúčtování bylo podáno 9. 11. 2013 a celkové vyúčtování proběhlo 13. 11. 2013.

 Pořízený automobil značky Fiat Ducato je již od koupi vozu vybaven motorem 2.3 JTD / 88kW (2287ccm, Diesel) s manuální šesti-stupňovou převodovkou. Karosérie je typu Bus se čtyřmi dveřmi a devíti místy pro pasažéry. Celková hmotnost vozu je 3,3 tuny, užitečné zatížení pak 1,2 tuny.

Dále je automobil vybaven airbagem, protiblokovacím brzdovým systémem ABS, protiprokluzovým systémem ASR, centrálním zamykáním vozu, počítačem, mlhovkami, nezávislým topením vozu, zamykáním řídící páky, elektrickými zpětnými zrcátky, servem, elektrickým ovládáním oken, autorádiem a náhradním kolem.

Konečná výbava automobilu pro potřeby zásahové jednotky a práci SDH v terénu je postupně doplňována. Mezi tuto výbavu patří:

Přenosná požární stříkačka PS12,  2 kusy savic 110 x 2,5m, 3 kusy hadic B 20m, 4 kusy hadic C 20m, požární hasící přístroj práškový 6kg, požární hasící přístroj sněhový 6kg, hydrantový nádstavec + klíč, 2 kusy proudnice C s uzávěrem, clonová proudnice, proudnice TURBO, sací koš, sběrač, rozdělovač, ejektor stojatý, proudnice B, 3 kusy klíčů na hadice 110/75, klíč k nadzemnímu hydrantu, záchytné a ventilové lanko, objímka na hadice, přejezdové můstky, lopata, smeták, rýč a zdravotnický batoh.

Celková fotogalerie nového DA Fiat Ducato je ke shlednutí zde.

Prezentace/hasici_vitonice_auto.ppsx